Що робити, якщо немає тяги в димоході? Причини та розв'язання проблеми
Причини та розв'язання проблеми, пов'язаної з відсутністю тяги димаря
Наявність тяги – обов'язкова умова ефективної роботи твердопаливної печі. Тільки завдяки тязі продукти згоряння залишають приміщення. Перевірити тягу можна за допомогою розпалювання паперу, при відкритих дверцятах для завантаження дров і шибер димоходу. Правильне спорудження димоходу забезпечує природну тягу димоходу. Якщо тяга димаря зникає, потрібно шукати причини цієї неприємної ситуації.
Поява диму в будинку означає про відсутність тяги димаря. При відкритих дверцятах топкової камери дим надходить всередину приміщення – це говорить про погану тягу.
Фактори, що впливають на тягу в димоході
Правильна конструкція димоходу забезпечує правильну тягу та ефективне функціонування печі або котла. Діаметр труби впливає на тягу, тому зменшуючи діаметр труби, необхідно збільшити висоту димаря.
Печі, працюючи в тліючому режимі, віддають на димар невелику температуру, цегляний димар не прогрівається, відповідно утворюється конденсат і як наслідок – пропадає тяга. Для виключення цього в трубу можна вставити пару метрів металевої труби.
Висота димаря дуже важлива при облаштуванні печі, що працює на твердому паливі. Виходячи з технічної інформації, представленої в паспорті печі, необхідно правильно облаштовувати димохід відповідної довжини.
Утеплення димоходу – важливий критерій правильного функціонування всієї системи. Дим, що виходить з печі, контактуючи з холодним повітрям, може створювати конденсат. Саме ця сажа поступово забруднює димовий канал. При здійсненні правильного утеплення труб, ви виключаєте безліч неприємних ситуацій, пов'язаних з погіршенням тяги і накопиченням сажі.
Свежеспиленные дрова не підходять для топки. Волога, що виділяється під час розпалювання дров, осідає на стінках димаря, забруднюючи труби. Вологість дров не повинна перевищувати 20%. Смоляні дрова також швидко забруднюють димар.
Приміщення, в якому встановлюється Булерьян повинно бути добре вентильованим. При нестачі кисню в приміщенні, може статися викид диму в приміщення. При зміні погоди, наприклад, під час дощу або туману, є ймовірність виникнення зворотної тяги. Для виключення цього необхідно провітрити приміщення.
Утворення повітряної пробки – одна з причин зворотної тяги. В димохід надходять холодні потоки повітря, а при розпалюванні піч відтворює тепле, що може призвести до зворотного тязі. Розтоплюючи піч невеликими трісками, поступово – це явище можна запобігти.
Відсутність тяги може говорити про сильне забруднення димоходу, для його радикального очищення застосовуються механічні очисники, купити які можна в магазині «Тепло родинного вогнища».