Правила експлуатації і обслуговування дров'яних печей

Правила експлуатації і обслуговування дров'яних печей. Як правильно розтопити піч
Для того щоб розпалювання печі була ефективною, а нагрівання приміщення відбувався максимально швидко, необхідно знати деякі особливості змісту і експлуатації твердопаливного обладнання. Сухе стан дров, правильне облаштування системи димоходу, чистота обладнання та димових каналів впливають на якість опалювального процесу.
Димові труби рекомендовано чистити 2-3 рази за сезон, і це повинна бути радикальна чистка за допомогою механічних засобів – щіток.
Процес нагрівання приміщення залежить від стану стінок камери згоряння. А саме, якщо забруднення досягає 1-2 мм сажі, то піч нагрівається довше, віддаючи менше тепла в приміщення. Набагато більше палива потрібно для того, щоб прогріти добре простір. Від сажистих забруднень піч необхідно чистити обов'язково, тільки в цьому випадку можна буде говорити про ефективність експлуатації обладнання, що працює на твердому паливі.
Сухе паливо – таке правило, яке оптимізує роботу дров'яних печей. Над заготівлею дров необхідно попрацювати ще влітку. Якщо використовувати вологі дрова, виділяється пар у процесі їх згоряння, який осідає на стінках димоходу в вигляді крапель – конденсату, після чого він перетворюється в сажу на димарі.
Різні види палива виділяють різну кількість тепла. Різні породи дров мають різну тепловіддачу.
Дрова в топці повинні бути приблизно однакового розміру 8-10 сантиметрів. Що сприяє рівномірному прогріванню печі.
Як правильно топити піч дровами?При правильній топлення печі, ви забезпечуєте ефективне функціонування обладнання. Для нагрівання печі необхідно закласти невелику кількість дров. Для виділення більшої кількості тепла, закладку дров необхідно проводити рядами або кліткою. При цьому враховуйте той факт, що відстань між дровами має становити не менше 10 мм.
Папір, дрібні тріски підкладаються під дрова і підноситься лучинка. Якщо відбувається сильне виділення диму, то необхідно прогріти комин. Тонкими лучинками, папером і стружкою це зробити можна максимально ефективно. Лише після прогрівання печі та димаря можна робити основну закладку дров. Паливо необхідно розташувати ближче до топкової дверке.
Растопку печи следует производить при открытых заслонках и загрузочной дверце. Только когда топливо хорошо разгорится, необходимо обеспечить поддув, открытием специальной заслонки. Топочная дверца при этом уже должна быть закрытой. Тяга в печи обеспечивается посредством специальных задвижек, с особенностью работы которых вы можете ознакомиться в инструкции по эксплуатации оборудования.
Определяем тягу в печи
За кольором полум'я від згоряння дров визначається рівень тяги. Яскраво білий колір говорить про необхідність зменшення подачі повітря в обладнання. Тяга занадто велика, і її необхідно зменшити.
Нормальній тязі характерний золотисто-жовте полум'я. Чорний дим і червоне полум'я попереджає про низьку тязі. Збільшивши подачу повітря, ви поліпшите тягу і працездатність печі.
- При виборі печі в гараж необхідно враховувати теплові втрати, необхідність опалення довгої будівлі. Матеріал виготовлення теплиці або паніка (кілька шарів плівки) – забирає тепло.
- Естетичні параметри визначають вибір або практичність — що важливіше для покупця? Чому Tesli Україна є одними з найкращих? Забудовники та покупці задають масу запитань, на які ми відповідаємо.