Очищення димоходу – як чистити димохід в приватному будинку?
Очищення димоходу – як чистити димохід в приватному будинку?
Очищення димоходу – це обов'язковий захід для кожного користувача дров'яним опалювальним приладом. Камін, піч, котел, буржуйка, Булерьян, кам'янка – всі ці пристрої працюють на твердому паливі, відповідно, відбувається виділення сажі під час горіння дров. Скупчення сажі – природний процес, і від неї потрібно позбавлятися, якщо ви хочете, щоб опалювальне обладнання працювало з повною теплової віддачею.
Звуження димового каналу призводить до погіршення тяги, зниженню ефективності роботи обладнання. Осад на димарі може загорітися і це пожаронебезопасная ситуація. Конструкція димоходу (забруднене) може поступово руйнуватися і це ваші додаткові витрати на монтаж нового димоходу. Уникнути всі ці ситуації можна за допомогою регулярного застосування хімічних очищувачів для чищення димаря, які сьогодні представлені користувачам у величезному достатку.
Коли необхідно проводити очищення димоходу?
Рівень забруднення – основний критерій, по якому необхідно визначати необхідність у проведенні очищення. Ви можете самостійно поглянути в топкову камеру та визначити товщину шару сажі. Якщо це більше 3 мм, вам необхідно вдатися до механічного очищення димоходу. Для цього використовуйте щітки для чищення димоходу ручки і гнучкі.
На рівень забруднення впливає сорт деревини, її вологість. Можна багато років обходитися без очищення, але настане момент, коли необхідно терміново чистити димохід. Не чекайте загоряння сажі та погіршення роботи приладу, проводите чистку регулярно. Механічно – 2 рази на рік, хімічні засоби використовуйте на регулярній основі.
Першим показником забруднення є виділення чорного диму, дим повинен мати молочний відтінок. Накопичення сажі призводить до зміни кольору диму. Поступово на трубі накопичується сажа товстим шаром, від неї дуже важко позбутися.
Очищення димоходу хімічними засобами – профілактика роботи дров'яного обладнання
Спеціальні препарати, до складу яких входять хімічні елементи, спрямовані на руйнування сажистих відкладень. Профілактика нагару – це ефективна робота обладнання протягом багатьох років. Порошкові засоби для чищення димоходу, а також у вигляді поліна ми пропонуємо вашій увазі. Це продукція від відомих виробників Литва і Польща, які зарекомендували себе з найкращого боку.
Використання хімічних засобів призводить до поступового руйнування сажі та її висновку в топку, деякі відкладення зникають з димом.
При сильному забрудненні димоходу вам слід використовувати механічні очисники сажі, які в асортименті представлені в нашому магазині. Очищення димоходу може бути простою і швидкою, якщо у вашому арсеналі є спеціальні засоби.