Димар від сажі: найпопулярніші засоби в каталозі Тепло вогнища
Димар від сажі – обов'язкова процедура, яка сприяє ефективній роботі обладнання. Опалювальний сезон закінчився, і кожному користувачеві дров'яних агрегатів необхідно подбати про покупку інструменту для чищення димоходу. У трубі, що відводить дим, за сезон накопичується величезна кількість відкладень, які можуть повністю перекрити вихідний отвір. На початку сезону ваша піч може дати збій в роботі, весь дим почне надходити в приміщення. Для виключення цієї неприємної ситуації, заздалегідь подбайте про купівлю засобів, що очищають трубу від сажі.
Необхідність чищення димоходу виникає в таких випадках:
· Пропала тяга – дим повертається в приміщення, надходить в кімнату;
· Агрегат працює з мінімальною тепловіддачею;
· Відбувається великий витрата дров;
· В топці видно сильні відкладення сажі.
При доведенні обладнання до критичного стану, а саме виникають вищеперелічені моменти, прочищення гостро необхідна. Особливо неприємним моментом, якого варто боятися є можливість загоряння сажі та створення небезпечних умов функціонування обладнання.
Який інструмент необхідний для чищення димаря?
Щітка або йорж – основний аксесуар, який знадобиться вам. Існують пластикові, нейлонові і сталеві йоржі для чищення димоходу. Але кожна конструкція вимагає особливого підходу. Для металевих димарів краще вибирати пластикові аксесуари, щоб не подряпати трубу. Кожне пошкодження труби негативно позначається на димоході, що в подальшому може призвести до його руйнування.
Для цегляних, нестандартних форм димоходу краще вибрати пластиковий йорж. Існують універсальні щітки великого діаметру – 42 см, ними можна прочистити будь-яку конструкцію труби. Щетина гнеться під будь-яку форму димаря.
Пластикові йоржі відрізняються високою міцністю, в них передбачено наявність сталевого прута в середині. Вони зносостійкі, надійні в роботі.
Дістатися до віддалених ділянок труби допомагають гнучкі ручки, їх ще називають тягами. Вони оснащені різьбовим з'єднанням, найчастіше використовується довжина 1 метр (вони досить стійкі). Штанги накручуються одна на іншу, поступово проходять всю довжину димоходу. Користуватися цими пристосуваннями дуже легко і просто.
Чищення димоходу знизу – як провести видалення сажі?
Тільки сажотрусів доступний доступ до даху і можливість використання професійного інструменту (гир, щіток і тросів). Господаря приватного будинку досить складно і не зручно добиратися до даху, здійснювати видалення сажі. Та це й небезпечно. Чищення димоходу знизу передбачає застосування гнучких труб для видалення золи з відповідною димоходу щіткою.
При цьому вся процедура носить безпечний характер. На проведення очищення вам буде потрібно годину часу.