Опалення дровами замість газу – способи економії на комунальних послугах

Опалення дровами – сьогодні, як і десятиліття тому, вважається самим популярним і економічним способом обігріву приміщень. Дров'яне опалення може бути основним і альтернативним способом обігріву будинку, ін. приміщень. Кожен сезон (квартал) газ дорожчає, і на сьогодні (2019 рік), 1 куб пального становить 8,5 гривень. При мінімальній витраті (300 кубів в місяць), маленький будинок, сім'я з 3-х людина, вам доведеться оплатити 2550 гривень. Це величезна сума для української родини, і мова йде тільки про газ (електрика, вода – додатково).
Встановивши твердопаливний котел, скільки можна заощадити на комуналці?
Для початку необхідно визначитись, що ви хочете повністю перейти на опалення дровами чи встановити котел, як альтернативу. Моделей даного обладнання величезна кількість, це класичні моделі, піролізні, тривалого горіння. Звичайний класичний котел на невеликий будинок можна придбати за 5000 грн. Піролізні дорожче, їх вартість починається від 15000 грн, при цьому окупність обладнання настає вже через сезон. Піролізні віддають тепло не тільки від згоряння дров, але і від їх тління, що говорить про їх економічність та доцільність установки.
Крім котла, можна розглянути варіант установки піролізної печі, яка зможе опалювати кілька кімнат, або весь невеликий будинок. При цьому можливо необхідна перепланування приміщення (радіатори опалення можуть прийти в непридатність). Обов'язково враховуйте необхідність облаштування утепленого димоходу. Тому піролізна піч стане прекрасною альтернативою газовому опаленню.
Скільки спалюємо грошей за один опалювальний сезон?
Розрахувати, скільки знадобиться дров на один сезон – досить складно. Тому ми наводимо середні дані, отримані від нашого клієнта. Кожна порода дерева має свої особливості горіння та тепловіддачу. Акація повільно розгорається і довго тримає жар, і це говорить про вигідність застосування цього виду деревини. Дуб і вишня також дуже добре себе проявили. Якщо говорити про сосну – дуже популярний вид палива (низька вартість) і згорає вона моментально. Звертати увагу також стоїть на форму розпилу, тріска і дошки дуже швидко прогорають і доводиться більшу частину часу знаходиться біля дров'яного обладнання (забезпечуючи дозагрузку дров). Кращим варіантом вважається дрова, довжина яких становить 40 см і менше (виходячи з глибини топки). Враховуйте також вологість дров ( оптимальним вважається показник до 30%).
Закупівля твердого палива (голі цифри):
· Вугілля 1 тонна «горішок» - 3800, 0 грн;
· Дрова Акація 12 куб по 500 грн – 6000 грн.;
· Дрова Акація + Дуб по 600 грн 6 куб. – 3600,0 грн.;
Всього 13400, 0 грн – все паливо буде витрачено за опалювальний сезон 2018-2019 рр ..
Порівняємо з газом, за опалювальний сезон (половина вересня – квітень включно) витрачено 3600 кубів газу (порівнюємо з 2017 роком), множимо на 8,5 і отримуємо: 30600,0 гривень. Не враховуємо вартість витраченого електрики, яке необхідно для розпалювання газового котла.
Що необхідно пам'ятати при покупці твердопаливного обладнання?
Крім вигідності використання твердотопов, є нюанси, на які слід звертати увагу, а саме: чищення топки і димаря повинна відбуватися кілька разів на сезон. Це виключить ймовірність загоряння сажі, зниження ККД приладу.
Ви повинні розуміти, що паливо необхідно дозагружать регулярно, показники роботи до 12 годин автономно – не завжди працюють.
Бажаємо Тепла і Затишку Вашому Дому! Економте разом з нами!
- При виборі печі в гараж необхідно враховувати теплові втрати, необхідність опалення довгої будівлі. Матеріал виготовлення теплиці або паніка (кілька шарів плівки) – забирає тепло.
- Естетичні параметри визначають вибір або практичність — що важливіше для покупця? Чому Tesli Україна є одними з найкращих? Забудовники та покупці задають масу запитань, на які ми відповідаємо.