Димар з нержавіючої сталі: правильний монтаж конструкції, поради по установці

Димар з нержавіючої сталі є невід'ємною частиною нормальної роботи твердопаливного обладнання. Правильно змонтований димар є запорукою безпечної експлуатації котла (печі та ін). Ефективність роботи устаткування також залежить від наявності тяги, димоходу.
Існують нормативи і стандарти, яких необхідно дотримуватися, облаштовуючи димар. Фахівці рекомендують:
Використовувати нержавіючу трубу для димаря, яка відрізняється стійкістю до високих температур, конденсату і сажі. Димар з нержавіючої сталі прослужить вам довгі роки, сталева труба прогорить за кілька сезонів.
Діаметр димоходу повинен відповідати розмірам вихідного патрубка на приладі, збільшувати або зменшувати діаметр труби не рекомендується, це може негативно відбитися на тязі.
Горизонтальних ділянок труби має бути мінімальна кількість, не більше 1-1,5 метри. Дим повинен вільно йти вгору, йому не повинні перешкоджати повороти, обведення і інші елементи.
Для простого і швидкого обслуговування труби, а саме регулярного чищення, необхідно облаштувати ревізійне отвір, трійник з лійкою. Через ревізію можна легко прочистити димар механічно за допомогою спеціального інструменту.
Прохід через стінку, стеля повинні бути утеплені. За прикладами нашої роботи, клієнт облаштував утеплений димар з нержавіючої сталі, при цьому ділянка труби через стіну був не утеплений. Це призвело до відсутності тяги, виникненню конденсату. При заміні труби на сендвіч всі проблеми були усунені.
За умови розміщення на поверхні димоходу, яка може зайнятися або при наявності близького розташування дерев, необхідно обов'язково встановити іскрогасник.
З метою примусового збільшення тяги встановлюються спеціальні елементи: флюгер.
В залежності від конструкції, димар має досить велику вагу, з метою розвантаження, необхідно використовувати спеціальні хомути, кріплення, облаштовувати розвантажувальні платформи.
Для виключення виникнення конденсату обов'язково на вулиці необхідно встановлювати утеплену трубу (сендвіч), або утеплювати своїми силами (фольгована ізоляція).
Монтаж димоходу (по диму або конденсату)
Монтаж димовідвідної труби можна зробити своїми силами, для цього попередньо необхідно придбати всі елементи. Система модульного типу збирається дуже просто, елементи входять один в одного.
Починати збір потрібно від котла, на вихідний патрубок печі (котла) надівається перший елемент, при цьому вам знадобиться герметик. Далі кріплення елементів проводиться без участі герметичних речовин.
По конденсату монтують димар в приватних будинках. Тобто труби з'єднуються проти руху диму. Для того, щоб конденсат не потрапляв в утеплену частина труби, не руйнував конструкцію, виробляєте збір конструкції «по конденсату».
На виході димаря повинна бути встановлена Криза, спеціальний елемент, що захищає димохід від опадів.
Матеріал димоходу: вибираємо правильно
Димар може бути виконаний з цегли, азбесту, нержавіючої або оцинкованої сталі. Кожен матеріал має свої переваги і недоліки. Часто користувачі вибирають цегляну конструкцію (вже існуючу від старої плити). Для печей класичного горіння (Дюваль і ін) такий варіант можливий. Для печей тривалого горіння, конвекційного типу необхідно облаштовувати новий димар металевого типу. Для наявності тяги і нормальної роботи сучасних металевих печей ідеальним варіантом буде димар з нержавіючої сталі.
Нержавійка добре переносить високі теплові навантаження, конструкція не важка, для утеплення необхідно придбати трубу сендвіч. Використовуючи оцинковані елементи, необхідно врахувати, що труба не витримує хімічні та корозійні навантаження, з часом може зруйнуватися.
Модульні елементи для монтажу димаря
Димар може бути різного діаметра: від 80 мм до 500 мм. При цьому труба може бути виконана з нержавіючої сталі: 0,5 мм, 0,8 мм або 1 мм.
Також відрізняється клас сталі: AISI 304 і 321.
Нержавіюча сталь 304 марки кислотостійка, дуже популярна завдяки низькій вартості і відмінній якості. Температурна навантаження: постійна до 500°C, короткочасно можливо - до 900°C.
Нержавіюча сталь марки AISI 321, є жаростійкої і стійкою до кислотних впливів. Рекомендовані температурні навантаження 600-800° градусів, витримує короткочасне підняття температури до 900°C.
Основні елементи димоходу
Іскрогасник застосовується, якщо димохід розташований поблизу легко займистих поверхонь, дерев. Установка елемента здійснюється на кінці димоходу. Елемент гасить іскри, виходять з топки. Іскрогасник оснащений сіткою, яка гасить іскри, але пропускає дим. Обов'язково враховуйте той момент, що при використанні смолянистий порід деревини, утворюється смола, яка може повністю забити сітку іскрогасника. Ціна на іскрогасник залежить від діаметра труби димоходу.
Криза для димоходу захищає від попадання опадів у трубу в місці, де проходить труба крізь дах. Представлений елемент у вигляді сталевого листа з вихідним патрубком труби відповідного діаметра.
Радіатор на трубу димоходу використовується з метою збільшення ефективності роботи дров'яного обладнання. Найвища температура вихідних газів спостерігається відразу при виході з труби, тому найкращим варіантом установки радіатора є його монтаж на вихідний патрубок обладнання.
На радіаторі розташовані спеціальні ребра, які забезпечують високий рівень тепловіддачі. Довжина труби-радіатора становить 0,5 або 1 метр.
Флюгер димоходу відповідає за посилення тяги дров'яного приладу. При сильному вітрі або зміни атмосферного тиску, флюгер забезпечує наявність тяги, протистоїть «зворотного» тязі.
Хомут настінний відповідає за кріплення труби до стіни, розвантаження загальної ваги конструкції.
Трійник з нержавіючої сталі використовують з метою облаштування ревізійного отвору для чищення димовідвідної труби. У поєднанні з лійкою необхідно купувати цей елемент. Виходячи з розмірів вихідного патрубка димоходу, правильно вибирайте діаметр трійника. Елемент може бути одностінний або утеплений. Товщина стінки: 0,5; 0,8; 1 мм. Кут 45 або 90 градусів, виходячи з конструкції димоходу.
Коліно для димоходу використовується в ситуаціях, якщо необхідно перейти з вертикального ділянки на горизонтальний або навпаки. Кут може бути 45 або 90 градусів.
Ревізія – елемент, спрямований на чистку димоходу. В комплекті передбачена лійка (кришка) знімного типу.
Грибок димоходу – захищає трубу від попадання в неї опадів. Є останнім елементом димоходу.
Вибирайте димар з нержавіючої сталі, правильно монтуючи його – робота котла (печі) буде ефективною.
- При виборі печі в гараж необхідно враховувати теплові втрати, необхідність опалення довгої будівлі. Матеріал виготовлення теплиці або паніка (кілька шарів плівки) – забирає тепло.
- Естетичні параметри визначають вибір або практичність — що важливіше для покупця? Чому Tesli Україна є одними з найкращих? Забудовники та покупці задають масу запитань, на які ми відповідаємо.