Правильний монтаж димоходу, вибір деталей. Димар з нержавіючої сталі
Діаметр димоходу визначається технічними характеристиками опалювального приладу. Діаметр димоходу дорівнює або більше діаметра вихідного патрубка агрегату. Для переходу з одного діаметра на інший можна використовувати «перехідник» для димоходу. Дивіться всі елементи для димоходу!
В залежності від місця установки (вулиця, приміщення) визначається тип труб. Утеплена або одностінна. Утеплена труба встановлюється на вулиці, в місцях проходу стелі, стін.
Опорна площадка (розвантажувальна платформа)
Без використання опорної площадки можливий монтаж димоходу строго по вертикалі від опалювального приладу (опора припадає на опалювальний агрегат). У всіх інших конструкціях обов'язково необхідно облаштовувати розвантажувальну платформу.
Коліно дымоходное використовується у разі необхідності зміни напрямку труби під кутом 45 або 90 градусів.
Ревізійне отвір для обслуговування димоходу – трійник з заглушкою (лійкою), що забезпечує можливість прочищення труби від сажі, смоли, будь-якого роду забруднень. Збір конденсату – завдання трійника 45 або 90 градусів.
З метою пожежної безпеки необхідно використовувати спеціальний елемент для проходу через дах (криза).
Завершальною частиною димовідводу є грибок або конус. За умови наявності поворотів в конструкції краще застосовувати конус, він забезпечить нормальну тягу димоходу. Завданням цих елементів є захист труби від опадів.
Кріплення димоходу – спеціальні кріпильні елементи, що забезпечують виключення будь-якого зміщення або прогину конструкції. Стінне кріплення застосовується через кожні 2 метри труби. Утеплені частини конструкції повинні бути зафіксовані хомутами, через кожен метр.
Збір димоходу
Перед збором конструкції необхідно прорахувати кількість необхідних елементів. Збір необхідно починати з вихідного патрубка опалювального приладу, на який кріпиться перший елемент конструкції (можливо необхідно використовувати герметик). З метою регулювання тяги (зменшення теплових втрат) можливо, необхідно встановити «Шибер», якщо він не передбачений конструкцією обладнання. Наприклад, всі печі булерьян мають вбудований шибер.
Димар фахівці рекомендують встановлювати «за конденсату», для виключення ймовірності виходу смолянистих речовин назовні.
При необхідності можна використовувати хомути для щільного з'єднання кожного модуля між собою.
ВАЖЛИВО! При першому використанні димоходу можливо невелике задимлення, це нормально, оскільки відбувається полімеризація фарби. Труби в процесі експлуатації можуть поміняти колір, це не є дефектом.
Приклади монтажу димоходу (схеми):
Приклад димоходу з розвантажувальною платформою на стелі:
Димар по зовнішній стіні:
Димар в стіні або цегляному каналі: