Теплун Затишок – краще співвідношення ціна-якість на дров'яне опалювальне обладнання
Теплун Затишок – дров'яної опалювально-варильний котел тривалого горіння. Металева піч забезпечує повітряне опалювання таких приміщень: побутових, житлових, складських, господарських будівель, майстерень, гаражів, вагончиків, сторожок, теплиць та інших приміщень. Завдяки варильної плити, можна готувати і підігрівати їжу. Пристрій свободностоящее, обкладка каменем, встановлювати в існуючі цегляні ніші – не рекомендується. Від стінок приладу виходить теплова енергія, крім конвекції, тому прикривати пристрій не можна, це зменшить ККД приладу.
Суцільнозварна конструкція, виконана зі сталі 3 мм, марки Ст3. ЗВЕРНІТЬ УВАГУ, що важливим критерієм довговічної роботи приладу є саме марка стали, не її товщина. Деякі виробники для зменшення вартості приладу використовують б/в метал, представляючи його як 4 мм. Принцип роботи – газогенерація, це забезпечує зниження витрати дров, також зменшує нагрівання стінок приладу. Топкова камера пристрою розділена на де частині, в першому відділі паливо тліє, у вторинну камеру піднімаються пічні гази, догорая, вони виділяють теплову енергію. У вторинній камері передбачені форсунки для подачі повітря і догорання пічних газів. Для захисту перенагрівання стінок печі виробником передбачено кожух з 1,5 мм сталі. Конвекційний кожух забезпечує рівномірний та швидкий прогрів повітря в приміщенні.
Особливості, переваги печей Теплун
Стінки (кожух) печі виконаний у формі зигзага, що збільшує тепловіддачу і рівномірне нагрівання приміщень. Дверцята печі оснащена жароміцним ущільнювачем і дотискувальної ручкою, що гарантує герметичне закриття топки. На печі передбачені заслінки для подачі повітря: шибер і на передній стінці приладу. При обмеження подачі кисню, пристрій працює в режимі тління, економно витрачає дрова. Шибер забезпечує можливість контролю за режимами роботи.
Верхня поверхня печі – варильна, на ній розташовані ручки для зручного транспортування приладу. Для безпечної і зручної установки обладнання передбачені ніжки.
Паливо згорає на колосникових гратах, що захищає дно пристрій від прогоряння.
Паливо для металевих буржуйок
В якості палива рекомендується використовувати: дрова, тріску, стружку, торф'яні або тирсові брикети, різні деревні відходи. Кращим варіантом будуть крупноколотые дрова, довжиною 30 см, перерізом 40*40 мм. Використовувати кам'яне вугілля заборонено, це знизить терміни експлуатації приладу.
ВАЖЛИВО! Перед початком експлуатації приладу необхідно «пропалити» піч на відкритому повітрі, це допоможе фарбі полімеризовані, усуває неприємний запах. Протягом пару годин піч повинна попрацювати в режимі ТЛІННЯ на вулиці.
Монтаж димоходу, розпалювання приладу
Димохід повинен бути 110 мм діаметру, установка модулів відбувається на вихідний патрубок печі, перший елемент закріплюється герметиком (стійким до температур). Заужалі або збільшувати переріз димоходу не рекомендується, це може погіршити тягу. На вулиці труба повинні бути утепленим (сендвіч).
Висота димовідводу повинна становити не менше 4-5 метрів. У димоході не повинно бути горизонтальних ділянок більше 1 метра. Димохід повинен бути цілісним, стики виконуються герметично. Труба повинна бути вище коника даху, плаский дах – вище гребеня на 0,5 метра. Проводка горизонтальних ділянок не рекомендується, поворот вітається пологий – 45 градусів (90 градусів краще виключити).
Розпалювання печі проводиться при відкритих заслонках (шибер, регулятор подачі повітря під завантажувальної дверцятами), починати розпалювання слід за допомогою тирси, паперу. Це попередньо прогріє димохід, виключить ймовірність виникнення конденсату. 15-20 хвилин почекавши прогрівання димоходу, появи полум'я, можна здійснити основну закладку дров.
При здійсненні дозакладки дров, заслінки шибера і топки повинні бути відкриті повністю, це виключить попадання диму в приміщення.
Після додавання основний партії палива, необхідно прикрити шибер на 90%, заслінку під дверима на 75 %, НЕ ПОВНІСТЮ. Тим самим, ви переведете прилад в режим тління, що заощадить паливо. В активному режимі пристрій не можна експлуатувати довго, 1-1,5 години в добу. В режимі активного горіння відбувається швидкий нагрів простору (більше витрачаються дрова), в цей час можна готувати їжу. На верхню плиту припадає найбільша теплова навантаження.