Чищення димоходу знизу: набуваємо інструмент, видаляємо будь наліт з димовідводу
Чищення димоходу знизу: набуваємо інструмент, видаляємо будь наліт з димовідводу
Чищення димоходу знизу – дуже зручний і простий спосіб боротьби з нальотом в димоході. За допомогою спеціального інструменту для чищення димаря можна збільшити ефективність роботи дров'яного обладнання. Від чистоти димоходу залежить також витрата дров, безпеку і довговічність роботи обладнання. Тому своєчасна чистка димоходу (механічна або хімічна) створить сприятливі умови функціонування твердопаливних агрегатів.
Як усунути сильне забруднення димоходу?
За умови наявності сажі більше 3 мм використання хімічного очисника не досить ефективно. Якщо перекрита частково або повністю труба, необхідно використовувати спеціальні пристосування для чищення димоходу своїми руками або викликати майстра. Перший спосіб економічніше.
Для чищення димоходу знизу необхідно придбати гнучкі ручки для чищення димоходу і йорж. Штанги забезпечують доступ по всій довжині конструкції. Це допоможе досить швидко і просто прочистити димар своїми руками. Наскільки гнучкі ручки? Все залежить від вашої конструкції труби, наявності колін, трійників, присутності ревізійного отвору. Якщо ви будете входити через ревізію, далі вгору по трубі – ручки чудово впораються з поставленим завданням. За умови поворотів 45 градусів, ручки проходять по конструкції. Поворот 90 градусів при достатньому радіусі ручки проходять.
Якщо димар цегляний, з безліччю поворотів – краще застосовувати чорні штанги для чищення димоходу. Їх гнучкість і наявність пружини забезпечує універсальну чистку будь труби.
Йорж для чищення димоходу
Йоржі бувають різного діаметру, матеріалу виготовлення. Ваш вибір повинен бути виважений, з розумінням можливостей прочистити трубу. Для цього необхідно знати:
· Матеріал виготовлення димоходу;
· Діаметр;
· Форма димовідводу.
Пластикові йоржі підходять для димарів з нержавіючої сталі, сталеві – для азбестових труб. Для цегляних димарів, різного діаметру, нестандартної форми – вибирайте універсальну щітку HANSA.
Нейлонові щетини згинаються під будь-який розмір димоходу, від 100 до 450 мм. Підходять для будь-якої форми.
Дивіться всі щітки для чищення димоходу.
Засіб для чищення димоходів (видалення смоли, сажі хімічним способом)
Ефективність очисника димоходу визначається кількістю відкладень в трубі, регулярністю чищення та ін. Якщо в димоході багато сажі, подивіться в топку, димовідводі може бути ще більше. То хімія для чистки димоходу не спрацює. Наприклад, перекрита труба, зворотна тяга.
Если тяга есть, используйте систематически очиститель дымохода (порошок). Для чистки дымохода необходимо на протяжении 7-10 дней при каждой растопке добавлять к топливу удалитель сажи. Далее можно несколько раз в неделю добавлять средство. По мере очищения дымохода определяется периодичность чистки дымоотвода.
Очистители отличаются по концентрации активных веществ. Для промышленного оборудования актуально использовать Силу Козака, Нитролен.
Для бытовых дровяных приборов выбирайте очиститель дымохода HANSA, SPALSADZ, SADPAL и др.
Смола в дымоходе: как избавиться?
Регулярное добавление химического очистителя дымохода поможет убрать влагу с налета, разрушить его консистенцию. Постепенно весь налет уйдет в топку, с дымом в трубу. Остатки сажи можно прочистить при помощи инструмента для чистки дымохода.
Чистка дымохода своими руками: преимущества
Экономия на вызове мастера;
Многоразовый характер использования инструмента;
Удобство применения набора для чистки дымохода;
Регулярное применение химии исключит необходимость использования инструмента;
Оперативность очищения;
Чистка дымохода снизу.
Безліч переваг має чищення димоходу своїми руками, кожен виклик майстра коштує від 100 грн погонний метр. Набір коштує від 600 до 3000 грн. Для роторної чищення димоходу вибирайте набір Ханса Торнадо.